Penzion U Pelejových, ubytování Vysočina, ubytování Nová Říše, ubytování Telč

Pěšky

Pěšky do Bohuslavic

Vzdálenost 2,5km, časová náročnost 1/2dne.

Je pěkně a nechce se Vám balit moc věcí a trmácet se někam autem? Pak je pro Vás tenhle výlet jako stvořený. Pohodovou chůzí jste v cíli za 45min. přímo v areálu Hospodářského dvora. Tady si pochutnáte na řadě místních specialit, prohlédnete si zdejší zvířectvo a pokud toho ještě nebudete mít dost, určitě ochutnejte místní pálenku a že jich tu mají . Děti si zamilují zdejší vychytané hřiště. Dopoředu doporučujeme si objednat jízdu na koních, pro děti mají poníky. Všechno Vám půjčí a skvěle se tady o Vás postarají! V týdnu si můžete dát polední menu za krásných 79,- Kč.
Kudy se vydat? Z penzionu se vydejte cestou v levo až dojdete na náměstí (800m). Tady se jde kousek po silnici, kolem hostince U Lva a za zátáčkou, u domku E-on dolů z kopce, pořád rovně až dojdete na hráz Pachrova rybníka. Tady se můžete vydat přímo po stezce, která vede souběžně se silnicí, nebo přejít hráz a jít lesní cestou. Obě cesty jsou schůdné i s kočárky.

Pěšky do Bohuslavic
Pěšky do Bohuslavic
Pěšky do Bohuslavic
Pěšky do Bohuslavic
Pěšky do Bohuslavic

Výstup na Kalvárii

Vzdálenost na začátek trasy je (na konci obce směrem na Želetavu) 0,5km, cesta na kopec 0,5km, čásová náročnost 1 – 2hod.

Z penzionu se vydejte přes most cestou k lesu, na kraji lesa se držte pořád cesty vlevo, až dojdete přes louku k domkům na kraji vesnice. U nich se vydejte opět doleva, přejděte hlavní silnici rovně (směr Želetava). Na konci vesnice (po cca 300m) najdete na pravé straně info panel s odpočívkou. Tady naberte dech, protože odtud už půjdete jen do kopce. Nahoře Vám bude odměnou krásný výhled na Novou Říši a okolí.
Pro cestu zpět doporučujeme vydat se po kraji pole směrem na Krasonice (pokračujte v dosavadním směru chůze, rovně přes kopec), až dojdete na silnici, tady se dejte vlevo, ale po cca 100m odpočte ze silnice vpravo opět do polí. Pěšinou pokračujte k lesu, tady narazíte na krásné místo, kapli V Lipách. K ní se zajděte podívat a potom se vydejte po hraně lesa dolů z kopce. Pod kopcem odpočte vpravo mezi stromy (mladé smrky), sejdete z kopce a jste opět u penzionu.
Schůdnost trasy se může měnit vzhledem k ročnímu odobí a počasí. Krásně je tady brzy z jara (než vyroste tráva) a po sklizni!

Výstup na Kalvárii
Výstup na Kalvárii
Výstup na Kalvárii

Novinky

Během letních prázdnin přijímáme rezervace pouze na celé týdny
(So - So, popř. Ne - Ne).
Pro konkrétní nabídku, nás neváhejte kontaktovat!

Děkujeme za pochopení

Penzion U Pelejových V Nové Říši obdržel certifikát kvality od Hotel.cz