O nás

Místo, kde jste vítáni

Penzion U Pelejových je ideální místo pro rodinnou dovolenou na Vysočině. Vznikl po kompletní rekonstrukci bývalého mlýna a je ideální pro rodiny s dětmi, turisty, milovníky přírody i cyklisty.

Penzion se nachází na okraji obce Nová Říše. (V turistických mapách můžete najít rovněž označení Na Pazderně nebo Píšův mlýn.) V obci jsou k dispozici tři prodejny potravin, dvě restaurace, autobusové spojení.

Penzion je v údolí, které je po celé délce obklopeno lesíky a loukami, vyskytuje se zde řada vzácných druhů rostlin a překrásně zde zpívají ptáci. Nedivíme se, že si toto místo oblíbil i básník Otakar Březina, který v Nové Říši působil jako učitel a napsal zde většinu svých básnických sbírek.

Jak to všechno začalo?

Náš pradědeček Pelej zakoupil budovy bývalého lihovaru od obce Nová Říše po první světové válce. Předtím sloužily jako mlýn. První zmínka o něm pochází už z roku 1618, kdy svobodný mlynář Daniel Píša vedl stavovské povstání novoříšských, při němž došlo i k vydrancování kláštera. Od té doby se k místu vztahuje i název Píšův mlýn.

Recenze od našich hostů

Naprosto skvělé ubytování – čisté pokoje a pohodlné postele, vybavená kuchyňka, krásné prostředí (pro děti 2 dětské hřiště), majitelé moc vstřícní lidé. Doporučuju

M.P.

Byli jsme zde s dětmi již počtvrté. Krásné, klidné místo. Ubytování v naprostém pořádku. Majitelé jsou velmi příjemní a vstřícní. Určitě se zase vrátíme.

M.O.

Úžasný penzion v blízkosti Telče. Příjemní majitelé a krásné čisté ubytování v nádherné zahradě s vyžitím pro nejmenší děti, možnost grilovat, hřiště na volejbal a trampolína. Ve sklepě bar s vynikajícím moštem.

D.D.

Pěkné, klidné místo,na úrovni,vhodné pro rodiny s dětmi.

L.K.

Nevím, jestli Vás mám chválit nebo si stěžovat, že jste nám zcela pokazila měřítko kvality ubytování…Váš penzion nasadil laťku ubytování tak vysoko, že nyní stále marně hledáme něco podobného. Zkrátka ubytování U Pelejových je něco výjimečného, čemu se ostatní mohou pouze přiblížit (a věřte mi, že máme s čím srovnávat).

M.R.

Strávili jsme zde prodloužený velikonoční víkend, několik rodin s dětmi. Dokonale čisté (v domě i v sauně), voňavé a krásné ubytování, s domácím jablečným moštem a velice vřelým a milým přístupem paní majitelky a její rodiny. Skvělé pro rodiny s dětmi, ale vlastně pro kohokoliv. Na hranici lesa u cyklostezky. Široko daleko žádná nebezpečná silnice. Krásné hřiště, louka, les. Na skok do Telče, Slavonic, kolem po České Kanadě. Za nás dokonalé místo s dokonalým přístupem. Vřele doporučuji.

H.A.

Fotogalerie

img

Nahlédněte k nám