Penzion U Pelejových, ubytování Vysočina, ubytování Nová Říše, ubytování Telč

Tipy na výlety

Penzion U Pelejových se nachází na okraji střediskové obce Nová Říše. Díky poloze v blízkosti lesa a luk nabízí skvělé podmínky pro klidnou relaxaci, houbaření, sběr bylin i aktivní odpočinek pro milovníky procházek či cykloturistiky. Přímo v obci (cca 400m) se nacházejí dvě restaurace a tři obchody s potravinami.

Nová Říše, www.novarise.cz

Nová ŘíšeNevelká obec na Českomoravské vrchovině ležící nedaleko Telče. Naše obec je obklopená lesy a obtékaná říčkou Vápovkou, v níž se kdysi rýžovalo zlato a která brzy poté, co opustí Novou Říši, vtéká do řeky Dyje. Minulost zde připomíná premonstrátský kostel a klášter. Přesto, že je Nová Říše typickou, zemědělskou obcí Vysočiny, je zmiňovaná i v dějinách hudby, literatury i výtvarného umění (viz. významní rodáci). Penzion U Pelejových je jediným ubytovacím zařízením v obci.

Březinova stezka

Březinova cestaBřezinova stezka je pojmenována po básníku Otokaru Březinovi, který prožil celý svůj život na Českomoravské vrchovině. Jedna z významných turistických tras spojuje řadu míst spjatých s jeho pobytem. Začíná v Březinově rodišti - Počátkách, prochází Telčí, kde básník prožil svá studentská léta, Novou Říší, kde 13 let učil a napsal prakticky všechny své básnické sbírky a přes Krasonice a Želetavu míří do Jaroměře nad Rokytnou, kde Březina strávil téměř 30 let na konci svého života. Trasa o celkové délce 55 - 60km vede po silnicích, polních cestách a pěšinách, stoupání nejsou příliš náročná.

Premonstrátský klášter Nová Říše (500m)

Klášter Nová ŘíšePremonstrátský klášter byl založen ve 13. století a svou barokní podobu získal v průběhu 18. století, kdy hospodářsky i kulturně nejvíce prosperoval. Prohlídková trasa kromě návštěvy opatského kostela sv. Petra a Pavla (viz heslo Kostel sv. Petra a Pavla, Nová Říše), představí prelaturu, sály osobností, pamětní síň bratří Pavla a Antonína Vranických i klášterní knihovnu.

Brázdův mlýn (2.5km)

Brázdův MlýnMohutný patrový objekt s erbem ve štítě a dalšími hospodářskými budovami a pilou se nachází asi 1 km od Nové Říše směrem na Telč. Ve svahu za mlýnem stojí kostel sv. Kříže z r. 1712. Nad mlýnem je Brázdův rybník, ve kterém je možnost hezkého koupání.

Město Telč (10km), www.telc.eu

TelčPerla Moravy, město šťastných lásek nebo renesanční perla právě tak možná znáte Telč vy. Ale Telč není jenom zámek a krásné náměstí. Jsou to také příjemné vycházky kolem tří rybníků, jež město obklopují, či posvátné ticho ve starých kostelech a kostelících.

Zámek Telč (10km), www.zamek-telc.eu

Zámek TelčTelčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. Telč je z našeho penzionu dobře dostupná na kole, autem i pěšky.

Město Dačice (12km), www.dacice.cz

Zámek DačiceDačice náleží k nejstarším městům historického kraje jihozápadní Moravy. První písemná zmínka pochází z roku 1183. Tohoto roku si nechal znojemský kníže a markrabě moravský Konrád Ota vysvětit v Dačicích kostel olomouckým biskupem Pelhřimem. V Dačicích můžete navštívit zámek se zámeckým parkem, aquapark, vyhlídkovou věž. V Dačicích najdete například pomník kostky cukru, který připomíná rok 1843, kdy zde byl vyroben první kostkový cukr.

Aquapark Dačice (12km), www.dasport.cz

Aquapark DačiceNově postavené moderní koupaliště pro všechny genereace bylo zprovozněno v roce 2007. Pro návštěvníky je připraven plavecký a rekreační bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a chrliči. Dominantou koupaliště je 16 metrů dlouhá třídráhová skluzavka a 52 metrů dlouhý tobogán. Nejmenší mohou využít dětské brouzdaliště se skluzavkami a stříkajícím nosorožcem. V areálu je možnost občerstvení a sportovního vyžití.

Kostelní Vydří, klášter, www.karmel.cz

Kostelví VydříPoutní kostel Panny Marie s klášterem karmelitánů nad Kostelním Vydřím stojí na vyvýšenině
3 kilometry severně od Dačic a nabízí svým návštěvníkům majestání klid a překrásný výhled do okolní krajiny.

Včelí farma Nosek, www.vcelifarmanosek.cz

Včelí farma NosekVynikající domácí med, medovina a další včelí produkty přímo z Vysočiny. Po domluvě je možné objednat prohlídku farmy s průvodcem a ochutnávkou medu. Na místě si můžete vyzkoušet základní dovednosti potřebné ke včelaření i výrobu svíček ze včelího vosku.

Kuželky

KuželkyV okolí Telče naleznete dvě kuželkové dráhy. První je na návsi v obci Kostelní Myslová. Jedná se o obnovenou historickou venkovní dráhu. Zde také naleznete příjemné odpočívadlo s posezením, stojan na kola a prameník s pitnou vodou. Kuželnu je možné objednat přímo u starosty na tel: +420 724 183 116.

Druhou dráhu naleznete v obci Knínice, kde se v místní tělocvičně nachází moderní kryté dráhy místního kuželkářského klubu. Hru nebo turnaj si můžete dojednat na tel.čísle +420 608 547 712.

Hospodářský dvůr Bohuslavice, www.hospodarskydvur.cz

Hospodářský dvůr BohuslaviceMilovníci koní a jezdectví mohou navštívit 3km vzdálený Hospodářský dvůr Bohuslavice, kde je možné domluvit vyjížďky na koních pro děti i dospělé. Skvělý tip na pěší nebo cyklo výlet.

Hrad Landštejn, www.hrad-landstejn.eu

Hrad LandštejnHrad byl vybudován na počátku 13. století zřejmě moravskými Přemyslovci jako opěrný bod území na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Svým pojetím dvou věží propojených palácem, představuje ojedinělý komplex svého druhu v Čechách a je jednou z nejvýznamnějších románských památek ve střední Evropě.

Výtvarná dílna Romany Hulíkové (50km), www.penzionkeramika.cz

Výtvarná dílna Romany HulíkovéSkvělý tip na výlet zejména pro rodiny s dětmi.Výtvarná dílna Romany Hulíkové v Děbolíně u Jindřichova Hradce pořádá během roku řadu výtvarných akcí. Vstup do výtvarné dílny je zdarma, otevírací doba je vždy od 10.00 do 16.00 hod. Během letních prázdnin je výtvarná dílna otevřena každý den včetně sobot a nedělí. Z výtvarné dílny si každý odveze vlastnoručně vyrobený výrobek.

Golf Telč (14km), www.golf-telc.cz

Golg TelčOblíbené 18 jamkové hřiště Golf Clubu Telč splňuje veškeré mezinárodní parametry a nabízí golfistům dokonalý zážitek a vyžití. Je situováno v nádherné přírodní scenérii Českomoravské vysočiny v mírně zvlněné krajině s množstvím vodních ploch, je obklopeno vzrostlými lesy. Golfisté ocení velmi krátké přechody mezi jednotlivými jamkami a přehledné uspořádání jamek, stejně jako klidnou atmosféru hřiště a okolí. Perlou hřiště je nádherný výhled na 3 km vzdálenou Telč. Rozloha areálu je 70 ha, nadmořská výška 550-620 m n. m., délka hřiště: muži 6 252 m a 5988 m ženy 5 214 m, par 72. Součástí hřiště a klubu je kompletní tréninkové zázemí, cvičná louka (driving range), 2 cvičné greeny (putting green, chipping green) a bunker play.

Třebíč www.trebic.cz, www.visittrebic.eu (30km)

TřebíčTřebíč, město památek UNESCO, se nachází 30km od našeho penzionu v jihovýchodním cípu kraje Vysočina. Počátky města jsou spjaty s významným benediktinským klášterem, který byl založen moravskými knížaty již roku 1101. Díky bohaté historii města může v Třebíči obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější jsou zapsány na prestižním seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – bazilika sv. Prokopa, židovská čtvrť a židovský hřbitov.

Jihlava tic.jihlava.cz, (30km)

JihlavaStarobylé město Jihlava je nejstarším horním městem českých zemí. Proto určitě navštivte jihlavské podzemí. Městská památková rezervace byla vyhlášena v roce 1951 (nové znění 1982). V historickém středu se nachází 213 památkově chráněných objektů, z toho 70 památek.

ZOO Jihlava www.zoojihlava.cz, (30km)

Zoo JihlavaVšech pět kontinentů se dá navštívit za jediný den v malebném údolí řeky Jihlávky. Zoo se nachází v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením.

Slavonice, www.slavonice.cz, (25km)

SlavonicePerla renesance se spoustou dochovaných domů vyzdobených sgrafity, možnost prohlídky podzemích chodeb. Aktuální nabídku prohlídek najdete zde http://podzemi.shslavonice.cz/.

Muzeum pohraničního opevnění 1936 - 1938

Pohraniční opevněníAreál opevnění Slavonice je ukázkou části obranné pevnostní linie Československé republiky budované v letech 1935-1938. Je tvořen jedenácti objekty z. 37 (typy A,C a D) a jedním vz. 36-C, zrekonstruovaných do původní podoby, včetně pěti, které jsou veřejnosti přístupné a v době přítomnosti provozovatele mají nainstalovanou dobovou výstroj a výzbroj. Jedná se o významnou vojensko-technickou památku. Areál se nachází 2 km západně od Slavonic směrem na Staré Město pod Landštejnem a je tvořen objekty prvního i druhého sledu.

Graselovy stezky, www.grasel.eu

Graselovy stezkyCelkem 182 km turistických tras, které Vás obohatí svou skrytou přírodní silou.

Vydejte se po stezkách místy, kde loupil a skrýval se „grázl“ Johann Georg Grasel. Ještě jako mladík se tento syn žebračky a rasa stal vůdcem loupežné bandy, které se obával celý kraj. Graselovy stezky vedou po obou stranách rakousko- česko hranice, územím mezi rakouským Raabsem a Kautzenem a mezi českou Novou Bystřicí a Novými Syrovicemi. Tvoří celkem sedm výletních okruhů.

Novinky

Během letních prázdnin přijímáme rezervace pouze na celé týdny
(So - So, popř. Ne - Ne).
Pro konkrétní nabídku, nás neváhejte kontaktovat!

Děkujeme za pochopení

Penzion U Pelejových V Nové Říši obdržel certifikát kvality od Hotel.cz